Önemli Kişiler

10 Maddede Nazım Hikmet Ran

Nazım Hikmet için söylenecek o kadar çok söz vardır ki hangisi ile anlatılırsa daha iyi tanımlanır bilinmez. Ülkenin ve hatta dünyanın en önemli şairlerinden biri olan Nazım Hikmet için bir kaç madde ile onu tanımlamak istedik.

1. Nazım Hikmet ve Aşk

Aşk denilince akla ilk gelen isimdir. Duyguları en doğru anlatan ve her kelime de içinde kendinizi bulabileceğiniz akıcılıkta ve tadında bir şairdir. Âşık olduğunuzda başucunuzda mutlaka bulundurmanız gereken şiir kitapları mevcuttur.

2. Nazım Hikmet ve Vera

Öyle güzel bir aşk yaşamışlar ki her mısrasında kıskanacağınız muhteşem bir hikayeleri vardır. Nazım Hikmet Ran ve Vera aşkı, bütün dünyada yaşanılmak istenilecek huzurlu bir akışa sahiptir.

3. Nazım’ın Dili

Şiir okumaktan çekinen insanların Nazım Hikmet Ran okurken kendilerini sürükleyici bir hikâyede hissedecekleri neredeyse kanıtlanmış bir durumdur. Mısralar arasındaki belirsiz devamlılık sizi rüzgârın serinliği kadar rahatlatacaktır.

4. Nazım Hikmet ve Ülkesi

Her ne kadar yazım dili ve konuları yüzünden aykırı bulunsa da ve ülkesini terk etmek zorunda kalsa bile, Nazım Hikmet Ran Vera’sına ülkesinden bahsederken hissettirdiği hasreti sizlerde yaşayacaksınızdır.

5. Nazım Hikmet’in Aşkları

Çapkınlığı ile de göz önünde bulunmuş olan Nazım Hikmet Ran, bir çok kadını ardında bırakmadan sevebilmeyi öğretmek için çok çabalamıştır. Öyle güzel sevmiştir ki hiç bir kadın yarım kalan aşkları sebebi ile ondan nefret edememiştir.

6. Nazım ve Şiir

Sadece aşk ve sevdalısı olduğu ülkesi üzerine şiirler yazan Nazım Hikmet Ran, sevdadan ve ülkesinden korkan insanlara yol göstermiştir. Sevmek, herkese yakışan en güzel alışkanlıktır.

7. Nazım ve Replikler

Şimdilerde dizilere de konu olan Nazım Hikmet Ran mısraları gençlerin şiiri sevmesine sebep olmaktadır. Sadece mısraları ile var olabilen kıymetli şairin bir kitabını dahi olsa mutlaka başucunuzda bulundurun.

8. Nazım Hikmet ve Siyaset

Siyasi görüşü ve davranışları nedeni ile yaşadığı yıllarda çok tepki gören Nazım Hikmet Ran için şimdilerde ne kadar da doğru anlatımlar yaparak doğru yollarda ilerlediğini söyleyebilecek birçok insan bulunmaktadır. Ülkesine olan aşkı onu siyasi görüşleri yüzünden yargılanmaya itmiştir.

9. Nazım Hikmet ve Nazım Hikmet

Yazdığı her mısra, her şiir zorluklarla başarıya ulaşan ve ülkesine aşık en güzel şairlerden biridir. Her yaşadığının arkasında durup kendisine doğru olarak yansıyan hiç bir davasından ve düşüncesinden vazgeçmeyen sağlam biri olmuştur. Kadınlar ve aşk hakkında örnek alınabilecek bir erkek, bir âşıktır Nazım Hikmet Ran.

10. Nazım Hikmet ve Şimdi

Geçmişten günümüze kadar birçok dersi sindire sindire bizlere öğreten Nazım Hikmet Ran, vazgeçemeyeceğimiz aşkların acısından çok, acısının tatlılığını göstermekten keyif almıştır.

Bu Yazımızı Sesli Okuma Özelliğiyle Dinleyebilirsiniz. (AMP Sayfaları Hariç) :

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir