En'ler Listesi

2015 Yılında En Çok Ne Hakkında Tweet Attık ?

Twitter hayatımızın her alanına girmiş bulunmaktadır. Ne yaptığımızı, ne yediğimizi, ne içtiğimizi tüm detaylarıyla twitter’da tweetler olmuş durumdayız. Peki, 2015 yılında en çok ne hakkında tweetledik ? 2015 yılını arkamızda bıraktığımızda twitter kullanıcıları tarafından merak edilen bir soru olmuştur. Twitter da merakları giderebilmek için resmi açıklamalar yapmıştır.

 

1. #CharlieHebdo

Hz. Muhammed’in karikatürüne yer veren bu dergi özellikle ülkemizde büyük ses getirdi ve bunun sonucu olarak da 2015 yılında en çok tweetlediklerimiz arasında 1. sıraya yerleşmeyi başardı.

2. #JeSuisParis

2015 yılında Fransa’da olan patlama sadece Fransa sakinlerini değil tüm dünyayı üzdü. Twitter kullanıcıları da üzüntülerini ve halkın yanında olduklarını belirtmek için bu hashtagten tweetler attı.

3. #MarriageEquality

2015 yılının en çok ses yaratan olaylarından biri olan ABD’nin eşcinsel evliliğe izni twitter gündeminde 3. sırada olmayı başardı.

4. #hometovote

Yine bir eşcinsellik hareketi olan #hometovote ile ülkelerinin dışında yaşayan İrlandalı eşcinseller ülkelerine geri çağrıldı.

5. Mülteciler

Suriye’den kaçarak diğer ülkelere sığınan mülteciler bütün bir sene boyunca en çok konuştuğumuz konulardan biri olmayı başardı.

6. #whiteandgold

Mavi ve siyah mı yoksa beyaz ve altın sarısı mı bir türlü karar verilemeyen elbise için 2015 yılında 4.4 milyon tweet atıldı.

7. Özgecan Aslan

Üzücü bir şekilde cinayete kurban giden genç kız Özgecan Aslan uzun bir süre twitter gündeminden inmedi. Üzülen ve acılarını bir şekilde dışarıya vurmak isteyenler twittera başvurdu.

8. Fırat Çakıroğlu

2015 gençleri kaybettiğimiz bir yıl oldu. Yine üzücü bir şekilde kaybettiğimiz Fırat Çakıroğlu için binlerce tweet atıldı.

9. Seçimler

Konu özellikle ulusal seçimler olduğunda fikir beyan etmek için ilk başvurulan yer twitter olmuştur.

10. Plüton

2015 yılında New Horizons isimli uzay aracı Plüton’un şimdiye kadar çekilen en yakın fotoğrafını çekti. Üstündeki kalbe benzeyen sevimli desenle Plüton 2015 yılının en çok konuşulanları arasında yerini aldı.

 

Bu Yazımızı Sesli Okuma Özelliğiyle Dinleyebilirsiniz. (AMP Sayfaları Hariç) :

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir