İlginç Bilgiler, Komplo Teorileri

Amerika Başkanı Eisenhower Uzaylılarla Görüştü Mü ?

Dünya genelinde son 50 ile 60 senedir cevabı en çok merak edilen sorunun ne olduğunu herkes tahmin edebilir. Uzaylılar tabi ki. Herkes uzaylıların yaşayıp yaşamadığı konusunda kendine göre bir komplo teorisi üretiyor yıllardır. Dünyanın uzaylılar tarafından istila edileceği, uzaylıların kendisini kaçırdığını söyleyenler mutlaka görülmüştür onlarca yıldır. Amerika Birleşik Devletlerinin 24. Başkanı olan Eisenhower ile ilgili ortaya atılan iddia ise daha ilginç türden. İddialara göre Amerika’nın o dönem başkanı olan Eisenhower uzaylılarla anlaşma bile yapmış.

 

ABD’nin 34. Devlet Başkanı olan Dwight D. Eisenhower iddialara göre uzaylılarla görüşme için telepati yöntemini kullanmış. Telepati yöntemini kullanan Eisenhower’ın uzaylılar ile üç kez görüştüğü belirtiliyor. Bu iddialar ise sıradan bir vatandaş tarafından ortaya atılmadı. ABD’de eskiden hükümet ve pentagon danışmanlığı yapmış olan bir isim bu iddiaları dünya kamuoyuna açıkladı.

 

Amerika Birleşik Devletlerinde eski hükümet ve pentagon danışmanı olarak görev yapan İngiliz yazar Timoty Good, bu olayın yaşandığını söyleyen açıklamalara imza attı. BBC2 televizyonunda bir programa katıldı Timoty Good. Burada yaptığı açıklamalarda ABD 34. Başkanı Eisenhower’ın uzaylılar ile görüştüğünü ileri sürdü eski danışman. Bir dönem hükümete çok yakın olan bu ismin açıklamalarının ne denli gerçek olduğu tartışılabilir. Fakat bu ismin pentagon gibi dünyanın kara kutusu olan önemli bir kurumun danışmanı olduğu düşünülür ise gerçeklik payını göz ardı etmemek gerekir.

 

Timoty Good açıklamalarının devamında bu görüşmenin New Mexico eyaletinde Holloman Hava Üssünde gerçekleştirildiğini söyledi. Hatta açıklamasında bir anlaşmanın yapıldığını belirtti Timoty Good. İddiasına göre Eisenhower “Yabancı Griler” ismi verilen birileri ile anlaşma yaptı. Anlaşmanın ne olduğu konusunda ise bilgi vermeyen Good, Amerika dışında bazı ülkelerinde uzaylılar ile iletişimlerinin bulunduğunu bildirdi. Amerikan Başkanı Eisenhower 1969 yılında hayatını kaybetti.

 

Bir başka iddiaya göre ise 2010 tarihinde eski başkana ait uzaylılar hakkında bir belge olduğunu ve bu belgeyi kendisinin gördüğünü söyleyen emekli New Hampshire eyalet temsilcisi Henry McElroy Jr, bu belgede uzaylıların ABD’de olduğunun ve onlarla görüşülebileceğinin yazılı olduğunu aktardı. Ayrıca McElroy Jr. Belgede uzaylıların zararsız olduklarını ve endişe duyulmamasının da yazılı olduğunu aktarıyor.

 

Bu Yazımızı Sesli Okuma Özelliğiyle Dinleyebilirsiniz. (AMP Sayfaları Hariç) :

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir