Genel Kültür, İlginç Bilgiler, Komplo Teorileri

Büyük Anunnaki İmparatorluğu

Dünyamıza uğrayan ve önemli izler bırakması ile çoğu bilim adamını tartışmaya götüren, tam yapılarının ne olduğu hususunda ortak bir fikir olmayan Anunnaki İmparatorluğunun hikâyesi şu şekildedir: Yaklaşık olarak 500,000 sene önce insana benzeyen bir grup canlı, Dünya ismi verilen gezegene gelip yerleştiler. Geldikleri gezegen ise Sümerlilerin “Nibiru” diye isimlendirdikleri, antik Sümer edebiyatı bilgilerinde 12. Gezegen diye tanımlanmaktadır. 1981 senesinde Amerika astronomları, Güneş Sisteminde onuncu bir gezegen olabileceği üzerinde çalışmakta idi.

 

Peki bu topluluk ile alakalı yorumlar ne yönde? Sorusu da elbette merak ediliyor. Dünya çevresinde dönmekte olan bir uydu teleskopun kaydetmiş olduğu görüntü ve Platon’un yörüngesinde bulunan düzensizlikler, bilim adamlarını başka bir gezegen olabilme fikrine yöneltti. Birleşik Devletler deniz kuvvetleri gözlem evinin delilleri doğru ise; bu, Akad toplumunun astronomi alanında ne kadar ileri seviyede olduklarının bir delilidir. Sümerler, Ay ve Güneşi de Güneş sistemi içine dahil ettiklerinden dolayı; bu 12 sayısı şaşkınlık verecek seviyede doğrudur.

 

Bu imparatorluğu farklı kılan nedir?

 

Sümer halkının Uranüs, Neptün ve Plüton benzeri gezegenleri son derece doğru bir biçimde tanımlamış ve aşamalarını hazırlamış olmaları hatta bunlar bir teleskop desteği olmadan yapılabilme olayının imkânsızlığı, Sümerler hakkında bize bir betimleme yapmamızı sağlar. Düne kadar mitoloji olarak tanımlanan bu topluluğun, hele ki bu gezegenlerden Uranüsün 1781 yılında Neptünün 1846 yılında plütonun 1930 yılında bulunduğu dikkate alındığındadır.

 

Hakkında tarih boyu süre gelen yorumlar nedir?

 

Uzun yıllardır mit olarak düşünülen antik Sümer metinlerinin son fikirleri, özelliklede yaratılış destanı olarak aktarılan Enuma Elish, güneş sistemimizin son şekli hakkında inanılmaz bilgiler sunmaktadır. Sümer metinlerinde, dört milyar seneden uzun bir süre önce Nibura isminde gezgin bir gezegenin güneş sistemine girdiğini, Tiamat ismi verilen büyük bir gezegeni az farkla ıskaladığı bunun sonucunda ciddi sayılabilecek yer çekimi sorunları ortaya çıktığı söylenir.

 

Bu Yazımızı Sesli Okuma Özelliğiyle Dinleyebilirsiniz. (AMP Sayfaları Hariç) :

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir