En'ler Listesi, İlginç Bilgiler

En İlginç 10 Rekor

Guinness rekorlar kitabına girmek için ilginç rekorlar kırmaya çalışan elbette birçok insan var. Adlarını tüm dünyaya bu şekilde duyuruyorlar. Bakalım en ilginç 10 rekor neler ?

 

1) Piercing Rekoru

 

Rekorlar kitabına girebilmek için Brezilyalı olan Elaine Davidson vücudunda tam olarak 1903 delik açtırarak boşluklara piercingler yaptırdı. Orta yaşlı olan Elaine Davidson bu piercingler ile bir büyücü gibi görünüyor. Üstelik bunlarla da kalmayıp, dilinin uç kısmına serçe parmağını geçirecek genişlikte delik açtırdı.

 

2) En Çok Estetik Olan Kadın Rekoru

 

Yaptırdığı estetikler ile dünyanın en çok estetik yaptıran kadını olan ABD’li olan Cindy Jackson 50 kere estetik operasyon geçirdi. Bu ameliyatlar için 100 bin dolardan daha büyük harcamalar yapmıştır.

 

3) Dev Salata Yapma Rekoru

 

Dünyanın en kocaman salatasını yapmak için bir araya gelen İspanyol aşçılar tam olarak 6500 kilogramlık dev salatalarını hazırlayarak rekorlar kitabına girmeyi başardılar.

 

4) En Uzun Adam Rekoru

 

Mardinli olan Sultan Kösen, tam olarak 2 metre 47 cm’lik boyu ile en uzun adam olup adını da Rekorlar kitabına yazdırmıştır.

 

5) Gırtlak Şov Rekoru

 

Rekorlar kitabına adına yazdırmak için ilginç bir yola başvuran İngiliz asıllı Garry Stretch boynundaki deriyi yapabildiği kadar öne çekip rekor kırmıştır.

 

6) En Uzun Tırnak Rekoru

 

ABD’li Le Redmon tam olarak 1979 yılından bu zamana kadar tırnaklarını kesmemiştir. Tırnaklarının uzunluğu 8.85 m’dir. Bu boyuta ulaşması için büyük bir çaba gösterip tırnaklarını özen ile manikürlemiştir.

 

7) Gözünden Süt Fırlatma Rekoru

 

İlginç bir rekorun sahibi olan İlker Yılmaz 1 Eylül 2004 tarihinde gözlerinden tam olarak 279.5 cm’lik uzaklığa süt fışkırtmayı başardı. Bu rekoruyla da Guinness Rekorlar kitabına girmeyi başarmıştır.

 

8) En Uzun Bıyık Rekoru

 

Dünya rekoru kırmak için Badamsinh Juwansinh Gurjar tam 22 yıl boyunca bıyığını hiçbir şekilde kesmedi ve sürekli olarak bıyıklarına bakım yaptı. Bıyıklarının boyutu da tamı tamına 3.81 metredir.

 

9) Kaktüs Adam Rekoru

 

Kanadalı olan genç adam Guinness Rekorlar Kitabı’na adını yazdırmak için ilginç bir şey buldu. 1,5 saatlik zaman dilimi içerisinde vücuduna 1.000 adet iğne batırıp kaktüs adam olmayı başarmıştır.

 

10) En Kıllı Adam Rekoru

 

Dünyanın en kıllı adamı unvanına sahip olan Gomez kardeşlerdir. Gomez kardeşlerinin vücutlarının % 98’i kıl ile kaplıdır. Bu ünvan ile Guinness Rekorlar kitabına girmeyi başarmışlardır.

 

Bu Yazımızı Sesli Okuma Özelliğiyle Dinleyebilirsiniz. (AMP Sayfaları Hariç) :

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir