Genel Kültür, İlginç Bilgiler

Film Çekimi Esnasında Ölen Oyuncular Var Mıdır ?

Öncelikle sorunun cevabını vermemiz gerekirse evet, film çekimi esnasında ölen oyuncular vardır. Oldukça trajik olan bu durumu, hangi filmler çekilirken hangi oyuncuların öldüğünü inceleyelim.

 

The Imaginarium Of Doctor Parnassus – Heath Ledger

 

En bilinen örneklerinden biri, Dr. Parnassus filmleri çekim aşamasındayken kaldığı otel odasında, yanlış ilaç kullanımı sonucu 22 Ocak 2008’de henüz 28 yaşındayken uykusunda ölen Heath Ledger. Kimileri, Heath Ledger’ın Batman The Dark Knight filmindeki Joker rolünün etkisinden çıkamaması sonucunda intihar ettiğini iddia etseler de, böyle bir durum ailesi ve doktorlar tarafından asla onaylanmadı ve bir dedikodu olarak kaldı. Ünlü aktör öldükten sonra filmdeki rolünü Johnny Depp, Jude Law ve Colin Farell paylaştı ve bu üç aktörün filmden aldıkları ücreti Heath Ledger’ın kızı Matilda Ledger’a bağışlamaları oldukça taktir gördü.

 

The Fast And The Furious – Paul Walker

 

Paul Walker da film çekimi esnasında vefat eden oyunculardan. Hızlı ve Öfkeli film çekimleri sürerken 30 Kasım 2013 tarihinde trafik kazası nedeniyle 40 yaşında hayatını kaybeden aktörün ölümüne inanmak istemeyen hayranları ölmediğini iddia etseler de, bu dedikodular da asla kanıtlanamadı.

 

Something’s Got To Give – Marilyn Monroe

 

Marilyn Monroe film çekimleri sırasında sürekli hastalandığını öne sürerek sete az geliyordu ve bu durum yapımcıların hoşuna gitmeyince sözleşmesi iptal edildi fakat filmdeki diğer başrol oyuncusu Dean Martin başka bir aktrisle çalışmak istemeyince Marilyn Monroe filmin kadrosuna tekrar alındı.

 

Ancak filmin çekimleri tekrar başlayamadan Marilyn Monroe Los Angeles’daki evinde aşırı dozda sakinleştirici ilaç alması sebebiyle 5 Ağustos 1962’de hayata veda etti. Henüz 36 yaşında olan oyuncunun ölümünün ardından intihar ve cinayet iddiaları oldukça konuşuldu.

 

Bu Yazımızı Sesli Okuma Özelliğiyle Dinleyebilirsiniz. (AMP Sayfaları Hariç) :

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir