Komplo Teorileri

Gizemli Thule Tarikatı

Nazi Almanya’sının ikinci dünya savaşı sırasında kısa zamanda hızlı bir ilerleme sağlamasının altında çok çeşitli mantık dışı olan iddia dolaşmaktadır. Bu iddiaların arasında yer alan Thule örgütü ve bu örgütün yaptıkları en başta gelmektedir. Bu iddiaların kökeni ikinci dünya savaşı bittiği yıllarda Berlin’e giren müttefik ordularının Nazi karargâhında öldürülmüş Tibetli rahiplere rastlanmasıyla başlamıştır. Bu durum savaşın sonundaki ilk yıllarda pek önemsenmese de daha sonraları yapılan araştırmaların neticesinde bu durum daha da sır dolu bir hal aldı.

 

Bunun üzerine araştırma yapan bazı araştırmacılar bu işin Thule tarikatı ile ilişkili olduğunu keşfederek, bu tarikat içerisinde önemli pozisyonda olan kişilerin Tibet’e giderek buralarda bazı kişiler ile görüşme yaptıkları ortaya çıktı. Ancak kimlerle görüştükleri hiç bir zaman netlik kazanmayan bir durum oldu.

 

Bu örgüte Nazi Partisi içerisinde kurucu statüde yer alan birçok kişinin üye olduğu ve Adolf Hitler, kitleleri etkileme gücünü bu tarikatın sırları İle öğrendiği ve hatta bazı tarikat mensuplarının bu sırlar İle geleceği bilerek buna göre ordularını harekete geçirdiği iddiaları ortaya atılmıştır. Bu iddiaların üzerine bu gizli Thule tarikatı insanların gözünde daha da gizemli hale gelerek merak uyandırmış, bu konu üzerine araştırmalar yoğunlaşarak devam etmiştir.

 

Gizli Thule Örgütü’nün Sırları

 

Örgütün çok farklı alanlarda sırlarının olduğu ve bilimsel bilgi ve fizik yasalarına ters gelecek nitelikte sırlarının bulunduğu söylenmektedir. Bunların arasında geleceği tahmin etme ve geleceğe yolculuk ile dünya tarihini değiştirme gibi özellikler bulunmaktadır. Bu özelliklerin kayıp Mu katısına dayandığı varsayılmakta ve günümüzdeki orta Asya bölgesinde yaşamış ari ırkının sahip olduğu üstün akıl anlayışını kazanmayı amaçlayarak üstün insan ırkı meydana getirmeyi amaçlayan bir anlayış geliştirilmişler ve bunun için çalışmalar yapmışlardır. Üstün ari ırkının orta Asya bölgesinde yaşanan bir nükleer savaş sonunda yok olarak o bölgede Gobi çölünün oluştuğuna inanmışlardır. Bu inanışları ile bu savaştan kaçanların İskandinavya üzerine geldiklerine bir kısmının da Grönland adasına geçiş yaptığı varsayılmaktadır. Bunun kanıtı olarak Grönland’ta Thule isimli bir yerleşim yeri oluşudur.

 

Thule mensuplarının Şambala gizli örgütü gibi gizli olarak üstün bilginin öğrenilmesi için çalışmalar yaparak bu durum üzerine çeşitli şekillerde bazı sırların ortaya çıkarılarak bunların dünya hâkimiyeti için kullanılması amaçlanmakta buna göre çalışmalar yapıldığı düşünülmektedir.

 

İkinci Dünya Savaşı Sonrası Örgütün Durumu

 

Bu örgütün ikinci dünya savaşından sonra merkezi Almanya’dan Türkiye’ye İstanbul’a taşınmış ve Thule örgütünün başına Rudolf Von Sebottendorf yani baron lakabı da verilen kişi geçmiştir. Bu kişinin aynı şekilde üstün bilginin öğrenilmesi için çalışmalarını devam ettirdiği bu konuda sonuca ulaşmak çeşitli araştırmalar yaparak çalışmalarını devam ettirdiği söylenmektedir. Örgütün üstün ırk oluşturarak bilgiye ulaşma çabası hızla devam etmekte ve etmeyi sürdüreceği de düşünülmektedir.

 

Aryan ırkının sahip olduğu bilginin ve bilimsel gelişmenin peşinde olan bu Naziler içindeki thule mensupları uzay üstü bir bilgi anlayışına sahip olmak amacındadır. Bu sayede farklı alemlere gidebilecek niteliklere sahip UFO’lara benzeyen disk biçimde araçlara sahip oldukları da bu konuda ortaya atılan önemli iddialardan bir tanesidir. Ayrıca Thule örgütünün de sahip olduğu Thule hava üssü içinde bu tür araçların var olduğu ve Nazilerin elde ettikleri bilgiler ile bir tane uçan daire yaptıklarına dair bilgilerde mevcuttur. Bu yönleri ile Thule örgütü gizemini korumaktadır ve günümüzde ne yaptıkları konusunda herhangi bir bilgi yoktur.

 

Bu Yazımızı Sesli Okuma Özelliğiyle Dinleyebilirsiniz. (AMP Sayfaları Hariç) :

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir