İlginç Bilgiler, Komplo Teorileri

Haarp Projesi

Orijinal açılımı “High Frequency Active Auroral Research Program”dır. Türkçesi ise: Yüksek Frekanslı Aktif Aurorasal Araştırma Programı’dır. Nikola Tesla adlı bilim adamı tarafından ortaya atılmıştır. Tesla’nın bu programı daha sonraki araştırma ve deneylerine ilham kaynağı olmuş ve insanoğlunun en imkânsız gördüğü şeyleri bile imkânlı hale getirebileceğini gözler önüne sermiştir. Özellikle deprem kuşağı üzerinde olan ülkemiz için büyük bir tehdit oluşturmaktadır. Günümüzde ise iklimlendirme silahı olarak bilinir. HAARP ile hedeflenen amaçlar şunlardır:

 

1-Deprem oluşturmak

2-İklimi kontrol altına almak

3-Dünyadaki radyoaktif cihazları etkisiz hale getirmek.

4-İnsan beynini kontrol altına alabilmek

 

Çoğu kişi tarafından yeryüzünün en kötü silahı olarak tanımlanır. Merkezindeki antenler ile yüksek frekans yoluyla radyo sinyali yayınlayan istasyonlar ekolojik bir tehdit olarak görülüyor. Şu an günümüzde ise Amerika ve Rusya’nın elinde bulundurduğu en büyük güç olduğu tahmin edilmektedir. Her ne kadar derinlemesine araştırmalara konu olmamasına rağmen HAARP Projesi günden güne çoğu insanın korkulu rüyası haline gelmeye devam ediyor. Bu projenin insanlığın yararına mı yoksa zararına mı kullanacağı ise hala kafalarda tazeliğini koruyan bir soru işareti.

 

Nasıl Gelişti?

 

Her ne kadar fikir babası Nikola Tesla olsa da Haarp İstasyonu ilk olarak uzun yıllar sonra 1993’te faaliyete geçmiştir. Belirlenen bir alan içine konulan antenler ile Haarp istasyonu kurulur. Bu antenlerin amacı ise iyonosfer katmanını analiz ederek, navigasyon, radyo ve iletişim araçlarının iyileştirmesine potansiyelini araştırmaktır. Haarp’ın en önemli cihazı da IRI olarak kodlanan İyonosferik Araştırma Aracı’dır. Bu cihaz sayesinde düşük frekanslı elektromanyetik dalgalar yaratılabilir ve bu da, belirli ülkelerin elinde ekolojik bir salaha dönüşmektedir. İklim değişikliği ve deprem gibi doğal afetlerin oluşmasında yardımcı olabilmektedir.

 

Hangi Ülkelerde HAARP İstasyonu Vardır?

 

Projenin ortaya atılması ve gelişen teknoloji ile beraber Haarp, gerekli ilgiyi görmüş ve şu an belli başlı ülkelerde istasyonu kurulmuştur. Şüphesiz akla gelen ilk olan ABD’de birçok eyalette Haarp istasyonu bulunmaktadır. İkinci konumda olan Rusya yine bu projeyi yürüten diğer bir ülke. Üçüncü sırada gelen ülke ise Çin Halk Cumhuriyeti. Çin bu konuda büyük bir tesis inşa ederek özellikle Hint Okyanusu’nun üzerindeki iyonosfer tabakasını kontrol altına almış durumda. Çin Halk Cumhuriyeti bu projeye en çok yatırım yapan ülke olarak biliniyor. Bunların dışında Avusturya ve Fransa’nın ortak Haarp tesisi 2011 yılında faaliyete geçirildi.

 

Komplo Teorisi mi Gerçek mi?

 

Sosyal medyanın gelişimi ve haber kaynaklarının günden güne çoğalması Haarp konusunda da bir takım bilgi kirliliğini ortaya çıkardı. İklimlendirme ve deprem yaratma gücünü elinde bulunduran bu program acaba gerçekten de dünyanın düzenini değiştirecek kadar tehlikeli mi? Haarp bir dünyayı ele geçirme projesi mi yoksa araştırma projesi mi?

 

Bilim adamları yaptıkları araştırmada bu iddiaların olabilmesi için daha güçlü bir tesis, daha güçlü bir frekans olması gerektiği, bu yüzden de Haarp’ın sanıldığı kadar tehlikeli sonuçlar doğurmayacağını belirtmiştir. Ayrıca yapılan diğer araştırmalar dünyanın meteorolojik sistemlerine kıyasla bu tesislerin çok etkisiz olduğunu ve Haarp’ın herhangi bir tehlike ya da felaket oluşturacak kadar güçlü bir yapıda olmadığı belirtilmiştir.

 

Bu Yazımızı Sesli Okuma Özelliğiyle Dinleyebilirsiniz. (AMP Sayfaları Hariç) :

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir