İlginç Bilgiler, Komplo Teorileri

Mars’ta Yaşayan Canlılar Var Mı ?

İnsanoğlu hep yeni hayatların, yeni dünyaların hayalini kurar durur… Ancak yaşadığımız Dünya’nın yaşam kaynaklarının azalmaya başlaması yenidünya ve yaşam alanları aramamıza neden olmaktadır. Mars gezegen yapısı ve özellikleriyle, Dünyanın gelişim sürecindeki haline çok benzediğinden en yaşama uygun hale gelebilecek gezegen olma özelliğini taşımaktadır.

 

Tükenen Kaynaklar ve Yeni Dünyalar

 

Marsta yaşamın olabilmesi gezegenin hala oluşum evresinde olması ve bu süre içerisinde gezegende yaşam kurulabilmesi için en gerekli konu sudur. Su olması gezegende yaşam koşullarının oluşabilmesi için en gerekli ve önemli kriterdir. Gezegenden çekilen uydu fotoğrafları ve gezegene yollanan Curiosity keşif robotundan gelen fotoğraflar da görülmektedir ki gezegende su var olmuştur. Bu durum gezegenin derinlerinde hala suyun var olabileceği yönündedir.

 

Bu gelişmelere paralel komplo teorileri üretilmesi de kaçınılmaz olmuştur. Bu teorilerin başında gezegende yaşayan canlıların yani uzaylı olmasıdır. Elbette olabilir, koca kâinatta tek olmamız fikri de çılgınca gelebilir, ancak bu derece mercek altına alınan marsta başka canlılar olsaydı şuana kadar bilgimiz olurdu diye düşünmek sanırım daha güzel olacaktır.

 

 Aranan Dünya

 

İnsanoğlu öğrenmeye ve keşfetmeye açık, ancak yaşamsal olarak yeni kaynaklar bulabilmek açısından da bu keşifler oldukça önemli ve değerlidir. Yaşadığımız gezegendeki yaşam kayaklarımız tükenmeye yüz tutmuşken, yeni yaşam alanları aranması oldukça önemli ve tabiidir. Suyun varlığı bir şekilde yaşam ve yaşamsal besin zincirini geliştirecek temel bir kaynağın sağlanmış olmasıdır. Bu durumda bitki zinciri ve suyun bulunması yaşam için uygun koşulları asgari düzeyde sağlamaktadır. Hava ve hava koşullarının yaşadığımız gezegenden farklı olması kurulacak kolonilerle çözülmesi planlanmaktadır. Böylelikle insan vücut ısısına uyumlu ve oksijen barındıran bir atmosfer kurulması planlanmaktadır.

 

Bu gelişim elbette zaman ve çalışma gerektirmektedir. Ancak NASA bu konu üzerinde ciddi çalışmalar ve araştırmalar yapıp Marsın yaşam alanlarını Dünya da simüle etmeye başlamıştır. Elbette Marsta da gezegenin halen gelişim evresinde oluşu, Dünya’nın gençliği olarak nitelendirilmesi bu konudan kaynaklanmaktadır. Gezegen hala oluşum evresinde şiddetli patlamalar ve gelişme aşamalarını geçirmektedir. Bu durumda bize Dünyamızda geçireceğimiz bir miktar daha süre olduğunu ancak geleceğimizin bilimle gelişerek yeni keşifler ve dünyalar olduğunu göstermektedir.

 

Bu Yazımızı Sesli Okuma Özelliğiyle Dinleyebilirsiniz. (AMP Sayfaları Hariç) :

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir