Komplo Teorileri, Önemli Kişiler

Nikola Tesla Ve Hakkındaki Komplo Teorileri

İnsanlık tarihinin en önemli buluşlarına imza atmayı başaran Nicola Tesla hakkında birçok komplo teorileri bulunmaktadır. Dünyanın en çalışkan bilim insanlarından olduğu bilinen Nicola Tesla hakkında birçok tez ortaya atıldı. Şu anda dahi bu bilim insanının bazı icatlarının geliştirildiği ve inanılmaz bir iddia ile bu icatların yeryüzünde doğa olaylarına istenildiği gibi yön verdiği söylenmektedir. Bu projeden HAARP ismi ile bahsedilir. Peki, gerçekten doğru mudur?

 

Tesla başta elektrik ile alakalı olmak üzere birçok çalışmaya imza attı. Fakat bunlar arasında bir tanesi var ki doğanın dengesini bile değiştirebilecek bir buluş olduğu söylenmektedir. HAARP alternatif akım gibi düşünülebilir. Bu çalışmanın amacının iyonosferi kontrol etmek olduğunu söylersek eğer birçok insanın aklında şimşek çakacaktır.

 

84 yaşına cebinde beş parası olmadan hayata gözlerini yuman Tesla’nın HAARP teknolojisi hakkında birçok bilgi bulunuyor. Yıllardır yapılan çalışmalarda bu projenin üzerine geniş çalışmalar yapan Amerikan Devleti’nin bu çalışmalar sonunda iki adet atom bombası kullanması tesadüf değil tabi ki. 1941 Manhattan projesi olarak tanımlanan bu proje atom bombaları ile başarıya ulaşmış gibi görünmektedir.

 

İyonosfer teknolojisinde ilerleme sürekli devam eder. 1993 yılına gelindiğinde ise haarp teknolojisi devreye girer. Görünen amacı iyonosferin özelliklerini ve bu tabakanın faaliyetlerini araştırmak gibi gösterilir. Bir diğer ürpertici detayda Tesla’nın evde yaptığı çalışma ile deprem yaratması. Evet, evde bile o zamanın teknolojisi ile deprem yapılabiliyor. Düşünmek gerekir ki daha gelişmiş bir teknoloji ile neler yapılabilir.

 

HAARP teknolojisi atmosfere sinyal gönderiyor. Bu teknolojiden soğuk savaş döneminde Amerika Rusya’ya sıkça radyo sinyali göndermiştir. Amerika’nın Rusya’da 40 dereceye varan sıcaklıkları HAARP teknolojisi ile yaptığı tahmin edilmektedir. Amerika’nın bu teknoloji ile iklim kontrolü, istediği zaman deprem ve kasırga oluşturmak gibi faaliyetler yürüttüğü tahmin edilmektedir. Size imkânsız gelebilir fakat birçok bilim adamı bu HAARP teknolojisinin kullanılarak iklimlerin kontrol altına alınmasının mümkün olduğunu söylemekte. Amerika Birleşik Devletlerinin, Nikola Tesla icatlarından yola çıkarak daha ne kadar kontrol sistemi geliştirdiği artık daha fazla merak edilmeye başlandı. Bunlardan en çok bilineni artık HAARP teknolojisi.

 

Bu Yazımızı Sesli Okuma Özelliğiyle Dinleyebilirsiniz. (AMP Sayfaları Hariç) :

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir