En'ler Listesi

Tarihte En Çok Satan 10 Film

Sinema tarihinin en çok satan 10 filmi aşağıda ki şekilde sıralanabilir.

 

1. Avatar

 

Muhtemelen uzun bir zaman kırılamayacak bir gişe rekoru hâsılatına imza atan, James Cameron tarafında yönetilen filmin en yakın rakibi Titanik filmine 500 milyon dolardan daha fazla fark attı ve dünya film tarihindeki geçmişten günümüze en çok satış yapan film listesinde 1. olarak yer alıyor.

 

2. Titanik

 

1997 yılında dünya sinema arenasında vizyona girdiğinde 11 farklı dalda Oscar alarak rekorları darma dağın eden film 2 milyar dolar para kazanma barajını aşan 2 önemli filmden birisi. Uzun bir zaman 1.lik koltuğunda oturmuş olsa da yine aynı yönetmen çalışması ile çekilmiş olan Avatar filmine geçilmişti.

 

3. Star Wars: The Force Awakens

 

Vizyona girmeden aylar önce reklamları piyasaya sürülmeye başlanan serinin sonuncu filmi, 2 ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen en çok satış yapan filmler arasına 3 numaradan giriş yaptı. 2. Film olan Titanic ile arasında büyük bir satış farkı olmasına rağmen 4. olan Jurassic Park World filmine 200 milyon dolar gibi bir fiyat farkı atmıştır.

 

4. Jurassic World

 

Çok uzun bir zaman sonra 4. film ile yeniden hayatımıza giren ve dinozorların başrolünde yer aldığı Jurassic World, vizyon yılının en çok satış yapan filmi olmuştu. Listemizde en iyi 10 film arasında ise 4. sırada.

 

5. The Avengers

 

Tüm zamanların en çok izlenen süper kahraman filmidir. Bazı ülkelerde Avengers Assemble olarak da bilinir. Marvel Studios tarafından üretilen seri, popülerliğini hiç yitirmeyecek gibi.

 

6. Furious 7

 

Hızlı ve öfkeli film serisinin 7. si olarak seyircinin büyük beğenisini kazanmıştır. Amerikan aksiyon filmi. Filmin yazarı Chris Morgan’dır. Yönetmen koltuğunda James Wan vardır.

 

7. The Avengers: Age of Ultron

 

Serinin 2. filmi Yenilmezler Çağı listede 7. olarak yer almakta. Bu serinin çok beğenilmesi ile çekilmiş popüler bir filmdir.

 

8. Harry Potter and the Deathly Hallows

 

Merakla takip edilen serinin son filmi olarak listemizde 8. sırada. İki bölümden oluşan bu film 2007 de sinemaseverler ile buluşmuştur.

 

9. Frozen

 

Gelmiş geçmiş en çok gişe yapan ve kazanç sağlayan animasyon filmi olarak listede 9. luğu alıyor. Animasyon tarihinde büyük bir çıkışa imza atmıştır. Yüksek bir bütçe ile hazırlanmış.

 

10. Iron Man 3

 

1.2 milyar doların üstünde bir gelir ile her serisi merakla beklenen bir film. Demir adam diye aynı isimli çizgi romandan uyarlanan film büyük başarıya imza atmıştır.

 

Bu Yazımızı Sesli Okuma Özelliğiyle Dinleyebilirsiniz. (AMP Sayfaları Hariç) :

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir